מתחתנים ליד הקולוסיאום
נוף המפרץ של אמלפי , איטליהאמלפי. איטליהמתחתנים ליד הקולוסיאום

איטליה

לסעוד על שולחן אחת השכונות בעיר סיאנה בשכונה שזכתה במירוץ הפאליו השנתי וערכה בסופה כירה גדולה לכל תושבי העיר זו היתה חוויה לא נשכחת
כמו גם הצפייה בתחרות קשתים בלבוש ימי הביניים שנערכה בעיירה גוביו או לחפש פטריות כמהין בצוותא עם כלב המתמחה בשליפת הפטריות היקרות מפז בגבעות טוסקנה.
היו אלו חוויות שנרכשו במסגרת טיול שערכה לי חברה בשם "סולו איטליה" שהתמחתה רק באתרים באיטליה.
לשוט באגם לואגנו או לבלות בארמון על גדות אגם קומו זו חוויה חד פעמית שלא לדבר על הנופים הנשקפים בנהיגה בדרך המובילה מנאפולי לאמלפי.
לראות את יצירות האמנות בגלרי אופיצ'י בפירנצה ואת היצירות החבויות בכנסיות ברומא ובארמון הותיקן את הקפלה הסיקסטינית של מיכאל אנג'לו ,
לעמוד כמו רומיאו בשעתו מתחת למרפסת של יוליה בוורונה ולטפס תוך פיק ברכיים לראשו של המגדל העקום בפיזה
או לבקר בעקבות שירה של דלידה I LOST MY LOVE IN PORTOFINO בפורטיפינו הקסומה
ובחמשת הכפרים "הצינקווה טרה" התלויים צפונה לגנואה שעד לפני תקופה היה ניתן לבקר בהם רק דרך הים.
אינספור מראות ואתרים נמצאים באיטליה היפהפיה. ארץ שבקרתי בה עשרות רבות של פעמים כמדריך קבוצות וכאדם פרטי שמאוהב עד כלות בארץ היפהפיה הזו .
אך קשה גם לשכוח שמלבד קבלת הפנים החמה של האיטלקים גם פרצו לרכב שכור שלי בגנואה ורוקנו את כל תכולתו . או כיצד כויסתי בויה ונטו בקטע המוביל מהמדרגות הספרדיות
כאשר הוצאתי כסף מבנקומט מקומי ולפתע הקיפו אותי 3 נערות צועניות , אחת תקעה לי את תינוקה בפנים והשניה דחפה לעברי פלקט בו הן מבקשות תרומה לתינוק
בעוד שבאותו זמן כייסה אותי השלישית. כל זה לא שלל את אהבתי לאיטליה ורק השנה מילאתי חוב לעצמי ובקרתי בעקב של המגף האיטלקי ,
בקלבריה שהיה האיזור היחיד באיטליה ששלא בקרתי עד אותה עת.
הנה הצעה למסלול בן שבועיים ברחבי איטליה, טיול שישאיר לכם טעם של עוד.
יוצאים מרומא לאחר שמבלים מספר ימים באתריה של העיר מהקולסיאום, פורום רומאנום וכמובן בותיקן על יצירות האמנות שהצטברו בתוכה במהלך הדורות .
מרומא יוצאים לכיוון גני טיבולי ומשם לאיזור גבעות טוסקנה ואומבריה. היעד הבא היא כמובן העיר פירנצה המדהימה על היצירות האמנות שבה שיכולות לאכלס מאות מוזיאונים .
לעיר מופלאה זו מומלץ להקדיש יומיים , שלושה ולא לשכוח לבלות זמן בגלרי אופיצ'י העמוסה באוצרות אמנות.
מפירנצה מומלץ לנסוע דרך בולוניה לוונציה , עיר התעלות , מי שמעוניין לגוון את טיולו אני ממליץ על ביקור במדינונת העצמאית סאן מרינו .
השוכנת על הרי האפנינים וניתן להגיע אליה ברכבל לא כדאי להתאמץ לחפש חניה בכניסה לעיר הנשקפת על נוף מדהים.
היעד הבא היא כמובן העיר וונציה . מוטב למצוא מלון בוונציה מסטרה , להחנות את הרכב ליומיים שלושה ולסייר בעיר באמצעות סירות האוטובוסים המקומיות
שעולות פרוטות וניתן להגיע איתן לכל אטרקציה. אך גם סיור ברגל מומלץ לא פחות .
עד מועד הקורונה הצפיפות של התיירים בעיר היתה כמעט בלתי נסבלת ושקלו להטיל מיסים על התיירים. היום ישמחו לקראתכם.
אחרי וונציה מומלץ לבקר בהרי הדולומיטים להנות מנופים נשגבים ולנשום לרווחה. מאוויר ההרים
הכיוון הבא המועדף הוא איזור האגמים של צפון איטליה כל אגם ויופיו המיוחד מאגם גארדה ללאגו די טאנו LAGO DI TENNO שצבע מימיו טורקיז .
שם מומלץ לקחת כבל למונטה באלדו. את הלילה מומלץ לכם לבלות בעיר העתיקה סרמיונה שנכנסים אליה דרך שער בחומה ולסעוד את לבכם באחת המסעדות על שפת האגם.
היעד הבא היא העיר מילאנו היפה על האטרקציות שלה כמו הגלריה ויטוריו עמנואל , קתדרלת הדואומו המפוארת והציור האלמותי של ליאונרדו דה ווינצ'י "הסעודה האחרונה."
ממילאנו כדאי לפנות דרומה לעבר גנואה ולאורך החוף לבקר ב"צ'ינקווה טרה", חמשת הכפרים התלויים על צוקי החוף שניתן כיום להגיע אליהם באמצעות רכבת מקומית. .
מגנואה נוסעים דרומה לפיזה לכיוון החוף הטוסקני ואם יש לכם עדיין זמן הרי מומלץ להפליג עם הרכב לאי הטוסקני אלבה
בו היה עצור נפוליאון בזמנו. אני במקומו לא הייתי נמלט מהאי הקסום. מאוחר יותר חוזרים לרומא כדי להחזיר את הרכב ולטוס למולדת.
לטיולים נוספים באיטליה תשמרו את הביקור באי קפרי ואת הטיול בדרך לאמלפי ולפוזיטאנו . אז ניתן לחצות את ההרים ולנסוע לכיוון קלבריה לעבר היעדים בעקב המגף האיטלקי. המסלול שציינו מציין רק אחוז קטן מנפלאות הנופים הערים והעיירות האיטלקיים . גם האיים סרדיניה וסיציליה מחייבים טיול מעמיק ונפרד של שבוע לפחות בכל אחד מהם . כך שתמיד תשאר לכם סיבה לביקור נוסף במגף האיטלקי